Найчастіше його можна спостерігати на чоловічому зап’ясті. Як стверджують, його застосування відрізняється практичністю порівняно з іншими деталями образу. Він може бути різних кольорів та малюнків плетіння.
Браслети з паракорду намагаються носити люди, які воліють вести активний спосіб життя, вибирають екстремальні види спорту, хірурги, промислові альпіністи, менеджери з туризму
Якщо розповідати історію появи цієї прикраси, треба згадати якості шнура, з якого виготовляють річ. Така мотузка дуже груба на дотик, вона може витримати велику вагу, витягнути з трясовини, спустити з висоти, при гострій потребі.
В екстремальних умовах деякі десантники, альпіністи, відрізали шматок строп і обмотували їм свою руку.
Паракорд – це назва шнура. Він складається з двох частин: внутрішньої та зовнішньої. Безліч тонких нейлонових джгутів, переплетених між собою, становлять нутро. Для того, щоб виріб виглядав естетично, його поверхня прикрашена переплетенням різнокольорових волокон. Завдяки множинним сплетенням та поєднанням досягається висока міцність та сила.
Нейлон, на відміну від натуральної основи, має високу зносостійкість, здатний протистояти гниття і будь-яким видам зовнішніх опадів.
Переплетення з багатьох таких ниток здатне витримувати до 240 кг.
Відмінності сучасних моделей:
- Довжина шнура, який використовується для роботи, дорівнює 3-5 м. У крайньому випадку, прикрасу можна зняти з руки та використовувати за прямим призначенням;
- Мають широку колірну гамму. Може поєднуватися з діловим костюмом, повсякденним одягом та підходять для тусовок у барі;
- Техніку плетіння може освоїти кожна людина. Крім браслета, виготовляють нашийники для вихованців, брелоки для ключів;
- Їх зовнішній вигляд має бездоганність, щільне прилягання петель один до одного. Таку річ можна подарувати родичу, другові на день народження.
Сфера застосування:
- у поході, при порятунку життєдіяльності (побудова плоту для сплаву річкою, виготовлення цибулі, видобуток вогню, кріплення для намету);
- для полювання (виготовлення силіків та капканів; захисні споруди, плетіння рибальських снастей);
- медицина (джгути, шини, зубна нитка);
- виготовлення спорядження (ручки для рюкзака, кріплення, ремені, шнурівка);
- Ремонт одягу та речей.
Крім цього, його застосовують для сушіння білизни, як нашийник для собак; тяглового троса та виготовлення мотузкових сходів.