Робота елеваторних підприємств на вітчизняному ринку сільгосппродукції має велике значення завдяки можливості зберегти врожай минулого року та прийняти зерно поточного збору. Під час воєнного стану виникла непроста ситуація, коли елеваторних потужностей не вистачає, щоб у повному об’ємі відвантажити новий врожай. Хоча кількість елеваторів на Україні досить велика, будівництво нових споруд продовжується. В проєкти вкладають кошти іноземні та вітчизняні інвестори, які бачать перспективу розвитку вітчизняного сільськогосподарського ринку.
Функціональна мапа українських елеваторів
На порталі https://map.uub.com.ua/ Української універсальної біржі можна скористатися інтерактивною мапою, на якій вказане розташування елеваторів у нашій державі. Оскільки УУБ пропонує учасникам торгів сільськогосподарську продукцію, то дані про роботу елеваторів є актуальними для багатьох користувачів біржового сайту. Зручний фільтр дозволяє обрати підприємство за:
- областю розташування;
- власником (компанія, холдинг тощо);
- кількістю зберігання зерна.
На мапі також є перелік елеваторів, які працюють в Україні. З них можна обрати потрібну компанію та отримати про неї відомості (адресу, контакти).
Новомиргородський елеватор: дані про роботу
Юридичним власником підприємства є Абертуно Інвестментс ЛТД. На сьогодні приватне акціонерне товариство «Новомиргородський елеватор» має лінійний тип зберігання зернових. Показники потужності – понад 107 тисяч тонн. Відвантаження продукції можливе автомобільним та залізничним транспортом.
Територіально елеватор розташований у Кіровоградській області (місто Новомиргород). Промислова лінія включає газову зерносушарку французького виробництва, яка може обробляти до трьох тисяч тонн на добу. На елеваторі також працює спеціальна лабораторія, на якій здійснюється перевірка зерна.
Працевлаштування на елеватор у Новомиргороді
За даними вітчизняного проекту «Аграрії разом» кількість співробітників підприємства не перевищує 80 осіб. Вони обслуговують всі комплекси елеваторного господарства. В лабораторії за результатами дослідження видають сертифікати, які підтверджують якість зерна.
До додаткових видів діяльності належать:
- транспортне оброблення вантажу,
- оренда нерухомості,
- тваринництво,
- гуртова торгівля зерновими.
Будівництво нових елеваторних потужностей у період воєнного стану
Робота вітчизняного елеваторного ринку значно ускладнюється через повномасштабне вторгнення агресора. Деякі підприємства залишилися на окупованих територіях або були пошкоджені внаслідок бойових дій. Але є проєкти, в рамках яких продовжується будівництво. «Лубнимаш» (перший вітчизняний завод обладнання для елеваторів, що має європейський сертифікат відповідності) продовжує монтаж у Полтавській та Тернопільській областях. Триває встановлення зерносушарки, планується монтаж силосного бункеру, транспортного обладнання.