
Мінцифрa спільнo з Міністeрствoм oбoрoни, Гeнeрaльним штaбoм ЗСУ, Рaдoю нaціoнaльнoї бeзпeки й oбoрoни, a тaкoж Міністeрствaми з питaнь стрaтeгічниx гaлузeй прoмислoвoсті тa економіки анонсували прожект BRAVE1.
Brave1 – це єдина дебаркадер для співпраці defense-tech компаній, держави, військових, інвесторів, волонтерських фондів, медіа і загалом всіх, хто планує брати звезда у розробці оборонних технологій.
В Мінцифри зазначили, що ключову обязанности у запуску defense-tech кластеру, відіграла «Армія дронів», який запустили в целях збору коштів і закупівлі безпілотників на українських військових (станом сверху кінець березня придбано 3201 безпілотник сверху загальну суму в понад 4 млрд гривень). Паралельно майна Міністерства вивчала досвід топових технологічних країн у defense tech, і роботу їх інституцій, які стимулюють розвиток оборонних інновацій.
Генштаб зі своєї сторони надаватиме військову експертизу, а Міноборони тестуватиме розробки у військах та контролюватиме постановку в озброєння. Мінекономіки допоможе із залученням грантів та інвестицій, Мінстратегпром надасть підтримку з масштабуванням бізнесу, а Мінцифри виступатиме як организатор проекту.
Приєднатися до самого проєкту можна надіславши заявку нате сайті Brave1.
Brave1 матиме топових амбасадорів, які ділитимуться досвідом та представлятимуть платформу у різних країнах — чтобы цього передбачений додатковий проєкт під назвою Defense Innovation Council. Пропозицію очолити представництво вже прийняв Мартуся Леннон, який протягом останніх 22 років займався розробкою інноваційних оборонних технології: обіймав керівні посади в Gartner та уряді США, а також служив офіцером американських ВМС (у рядах яких залишається резервістом) та брав судьба у реальних бойових діях.